Çalış Plajı

çalış plajı

Muğla’nın Fethiye ilçesinde bulunan Çalış plajı tatil için uygun yerlerden birisidir. Bu bölge her yıl binlerce turistin uğradığı yer olmayı başarmıştır. Bunun yanı sıra çoğu turist yılın belirli zamanlarında uğramakla kalmayıp burada yaşamaya başlamıştır. Harika bir kumsala ve berrak suya sahip olan bu bölgede caretta carettalar yaşamaktadır. Bu bölgeye yakın yerlerde nesli tükenmekte olan caretta carettaların yuvaları bulunmaktadır. Ayrıca bu plajının en önemli özelliklerinden biri ücretsiz olmasıdır. Sadece plajda kiralayabileceğiniz şezlong ve şemsiyeler ücretlidir.

Çalış Bölgesinin Özellikleri

  • Koca Çalış olarak bilinen çalış plajı Fethiye merkeze en yakın halk plajıdır.
  • Dalaman Havaalanına 45 km uzaklıktadır. Fethiye merkeze ise 7 km mesafededir.
  • Fethiye çevresinde nadir olan kum plajına sahiptir.
  • Gün batımının en güzel halini size seyretme fırsatı sunar.
  • Plajın yaklaşık 4 km uzunluğu vardır.

Çalış Plajı Gece Hayatı

Çalış bölgesinin gece hayatı oldukça hareketlidir. Deniz havası ve manzaraya karşı kahvaltı yapmak isterseniz fazlasıyla seçeneğiniz var. Aynı şekilde akşam yemeği içinde çalışta bulunan restoranları deneyebilirsiniz. Bunun yanı sıra sahil boyunca canlı müzik hizmeti veren kafe veya bar tarzı mekanlarda mevcuttur. Serin havasından dolayı gece yürüyüş için gayet idealdir.

Çalış Plajı Gün Batımı

Çalış bölgesi gün batımını izlemek için harika bir yerdir. Ada manzarasıyla beraber güneşin batışını izleyebilir ve fotoğraf çekmeyi seviyorsanız muazzam kareler yakalayabilirsiniz.

Bu bölgede birçok aktivite imkanı vardır. İsterseniz günlük tekne turlarına katılabilirsiniz veya su taksisi kiralayıp çevre adaları gezebilirsiniz. Ayrıca plaj gayet serin olmakla birlikte bu esinti sayesinde rüzgar sörfü imkanı sunmaktadır.

Ulaşım İmkanı

Ulaşım açısından hiçbir sorunu yoktur. Sürekli Fethiye merkeze dolmuş seferleri vardır.

Konaklama Seçenekleri

Çalış bölgesinde konaklamak için birçok alternatif vardır. Kamp için uygun olmadığından dolayı plaja yakın villa veya apartları tercih edebilirsiniz.

Çalış Plajında tatil yapmak isterseniz, sizlere en uygun konaklama seçenekleri için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca günlük turlara ve aktivitelere göz atabilirsiniz. İnternet sitemiz üzerinden erken rezervasyon yaparak yaz tatilinizi kolayca planlayabilirsiniz. Sizde geç kalmadan tatilinizi hazırlayın.