Fethiye’de Görülmesi Gereken 5 Yer

Gezmeyi, görmeyi ve eğlenceyi seviyorsanız mutlaka Fethiye’de görülmesi gereken yerleri derlediğimiz bu listemize bakmalısınız. Masmavi suyun ve yemyeşil doğanın birbirine uyumuna hayran kalacaksınız. Birbirinden güzel muhteşem adaları, koyları, plajları mutlaka görmelisiniz. Fethiye, Akdeniz ve Ege bölgesinin arasında kalmış bir beldedir. Uçak seyahati yapacaksanız, Dalaman Havalimanı yaklaşık 45 km uzaklıktadır. Ayrıca Türkiye’nin her bölgesinden otobüs ile ulaşım mümkündür. Fethiye’de konaklamanız için birçok alternatif mevcuttur. Otelde konaklayabilirsiniz fakat özel ve izole alan isterseniz apart veya villa kiralayabilirsiniz. Bunun yanı sıra Fethiye aktivite bakımından ise oldukça zengin bir tatil bölgesidir. Yamaç Paraşütü yapabilir, tekne turlarına katılabilirsiniz.

Sizler için Fethiye’de görülmesi gereken, asla pişman olmayacağınız 5 yeri listeledik;

  • Kelebekler Vadisi
  • Montana Seyir Tepesi
  • Kaya Mezarları
  • İztuzu Plajı
  • Babadağ

Kelebekler Vadisi

kelebekler-vadisi

Harika bir doğaya sahip, fotoğraf çekilmeyi seviyorsanız muhteşem kareler yakalayabileceğiniz Kelebekler Vadisine mutlaka gitmelisiniz. Faralya yolundan aracınız ile Vadinin tepesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Eğer vadinin alt tarafına ulaşıp yüzmek isterseniz ölüdeniz tekne turuna katılmanız gerekir.

Montana Seyir Tepesi

montana

Montana Tepesine mutlaka gün batımına yakın vakitte gitmelisiniz. Aracınız ile belirli bir yere ulaştıktan sonra doğa yürüyüşü yaparak tepeye ulaşabilirsiniz. Eğer varsa yanınıza sandalye, masa ve içeceklerinizi almanızı tavsiye ederiz. Ölüdeniz ve çevresinin muhteşem manzarasında poz vermeyi unutmayın.

Kaya Mezarları

kaya-mezarı

Gezerek öğrenmeyi seviyorsanız, Fethiye tarih açısından önemli bir konumdadır. Günümüzde Fethiye’nin bulunduğu bölgede Antik Yunan ve Likya kenti Telmessos bulunmaktaydı. İlçe merkezinde ve yakın çevrelerde bulunan etkileyici Kaya Mezarlarına uğramanızı tavsiye ederiz.

İztuzu Plajı

Fethiye’de görülmesi gereken yerlerden birisi olan İztuzu Plajı Dalyan’da bulunmaktadır. Yarısı tatlı diğer yarısı tuzlu su olan doğa harikası İztuzu plajı yaklaşık 5.4 km uzunluğundadır. Ayrıca burada Caretta caretta’ları görme fırsatınız da olacaktır.

Babadağ

babadag

Başka bir Fethiye’de görülmesi gereken yerlerden olan, Yamaç Paraşütü pistlerinin bulunduğu Babadağ muhteşem atmosfere sahiptir. Aracınızla yaklaşık 45 dakika sürecek yolculuk ile tepeye ulaşabilirsiniz. Ayrıca yeni yapılan teleferik ile muhteşem manzaralara şahit ederek ulaşım sağlanabilir. Babadağ’ın tepesinde bulunan restoranda mola verip çay, kahve içebilir veya akşam yemeği yiyebilirsiniz.