Pamukkale Turu

pamukkale

Sizde büyüleyici atmosfere ve muhteşem doğal güzelliklere sahip olan bu yeri Pamukkale Turu yaparak ziyaret edebilirsiniz. Dünyanın her yerinden ziyaret edilen Pamukkale-Hierapolis Denizli sınırlarında yer almaktadır. Fethiye’ye yaklaşık 3 saatlik mesafededir. Tamamen doğal yollar ile oluşan Pamukkale travertenleri, deniz seviyesinin 400 metre üstünde bulunmaktadır. Travertenler bir kaya türüdür. Bembeyaz yapısı ile muhteşem görselliğe sahiptir. Ayrıca travertenlere 17 farklı kaynaktan su gelmektedir. Bu kaynakta ki suların sıcaklık dereceleri 35 ile 100 derece arası değişmektedir. Kar beyazı renginde olan travertenleri gezerken sanki bulutların arasında dolaşıyormuş gibi keyif alacaksınız. Bu devasa kaplıcanın birçok hastalığa şifa olması, sizler için harika bir fırsat olacak.

Pamukkale Termal Suların İyi Geldiği Hastalıklar;

Kaplıca sularının kalp ve damar sertliği, tansiyon, romatizma, felç, deri, göz, sinir sistemi ve damar iltihabı gibi hastalıklara iyi gelmektedir.

Hierapolis

hierapolis

Pamukkale’ye geldiniz ve Hierapolis’i görmeden dönmemelisiniz. Hierapolis kutsal kent olarak bilinen milattan önce Romalıların yaşadığı bir şehirdir. Milattan sonra yaşanan deprem nedeniyle büyük bir yıkıma uğramıştır. Günümüze kadar birçok uygarlık yaşamış olup bu nedenle birbirinden farklı mimari yapılar bulunmaktadır. Sadece Pamukkale travertenlerini değil birbirinden farklı kültürde olan bu yapıları gezme fırsatınızda olacaktır. Tarih açısından önemli yere sahip olan Hierapolis, Pamukkale’ye yakın bir konumda bulunur.

Pamukkale Turu İçeriği

Sabah erken saatlerinde Fethiye’den yolculuk başlar. Güzel bir kahvaltı yaptıktan sonra Pamukkale’yi gezebilirsiniz. Muhteşem doğal yapıya sahip travertenleri, antik yüzme havuzlarını, kaplıca niteliğinde olan sıcak su kaynaklarının bulunduğu yerleri gezme fırsatına sahipsiniz. Dünyanın sayılı açık hava tiyatrolarından olan Pamukkale Hierapolis Tiyatrosu sizlere tarihin kapılarını açıyor. Bu muhteşem tarihi yerde gezebilir yaşadığınız keyifli anı ölümsüzleştirebilirsiniz. Bölgenin yöresel yemekleri eşliğinde öğle yemeği verilmektedir. Pamukkale Turu içerisinde sadece Pamukkale değil Denizli’nin de görülmeye değer yerlerini de gezme şansınız olacaktır.

Sizlerde aileniz veya sevdiklerinizle eşsiz doğaya ve görülmeye değer maviliğe sahip olan, unutulmayacak aktivitelere imkan tanıyan Fethiye’de tatilinizi gerçekleştirmek isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz. Her şeyden önce SoloVilla olarak sizin istediğiniz tatil programını planlamaktan ve hayallerinizi gerçekleştirmekten mutluluk duyacağız.