Fethiye’de Tatil Nasıl Yapılır?

Nasıl bir tatil istiyorsunuz?

Öncelikle Fethiye’de tatil planı yaparken ne istediğiniz çok önemlidir. Elbette bulunduğunuz yerin kalabalığından, stresinden, yoğun temposundan uzaklaşıp rahatlamak istersiniz. Sessizliğe gömülmüş huzur barındıran özel, konforlu, geniş bahçeli ve havuzlu villalarımız sizleri bekliyor. Ayrıca aynı özelliklere sahip olan fakat şehrin içinde, istediğiniz zaman dışarıya çıkıp yürüyüş yapmak veya sizler gibi Fethiye ye tatile gelmiş insanlarla sosyalleşmek isterseniz merkezde olan tatil evlerimiz portföyümüzde mevcuttur.

Fethiye’de Tatil

  • Merkezde bulunan yaklaşık 10 km uzunluğunda ki kordon da yürüyüş yapabilirsiniz.
  • Bisiklet yolunda sürüş yaparak Fethiye’yi tanıyabilirsiniz.
  • Akşam yemek vakti geldiğinde çarşıda bulunan meşhur balık pazarında canlı performans ve müzikal eşliğinde enfes bir ziyafet çekebilirsiniz.
  • Tarihin derinliklerine ev sahipliği yapan Fethiye’de kültürel bir gezi yapmak ta mümkün.

Milattan önce 350 yıllarında Likyalılara ait olan etkileyici kaya mezarlarını ziyaret edebilirsiniz. Kaya Mezarları şehir simgesi haline gelmiş doğal kayalara oyularak yapılan mezarlardır. Bu kaya mezarlarında en dikkat çekici olan yaklaşık 100 basamak ile ulaşabildiğiniz, çıktıktan sonra denizi ve Fethiye’yi ayaklarınızın altına seren Kral Amintas mezarıdır.

Fethiye merkezde bulunan yarımada da yaklaşık 1 saatlik yolculuğa hazır mısınız? Bu adanın etrafında birbirinden güzel mavilikte koyları ve eşsiz manzaralara tanık olup bu anları ölümsüzleştirebilirsiniz. Ayrıca gezerken beğendiniz herhangi bir koyda denize girme imkanınızda bulunmakta. 

Ölüdeniz ve Fethiye’nin muhteşem doğasının tadına baktıysanız eğlenme vakti! Ölüdeniz’in gece hayatı oldukça hareketli ve canlıdır. Hisarönü ve Ölüdeniz de bulunan mekanlarda eğlencenin doruklarına çıkacaksınız. Renkli ve dikkat çekici gösterilerle gözlerinizi süsleyen mekanlarda dilediğiniz gibi eğlence imkanınız olmakla birlikte istediğiniz konseptte mekan bulabilirsiniz. Unutulmaz bir gece yaşamak için mutlaka Hisarönü barlar sokağına uğramadan tatilinize son vermeyin. Birçok turistin bulunduğu bu şehirde kültürel değişim için bulunmaz bir fırsatınız vardır. Her yaş grubundan yabancı ve yerli turistlere hizmet veren barlar, kulüpler sizler için buluşmakta. Ayrıca birden fazla restoran seçeneği ile dünyanın birçok mutfağını deneme şansınız olacaktır. Eğlenmeden önce akşam yemeğinizi aradan çıkartabilirsiniz.