Kumburnu Plajı

Muğla’nın Fethiye ilçesinde, Ölüdeniz Mahallesinde bulunan Kumburnu Plajı görebileceğiniz sayılı plajlar arasında yer almaktadır. Meşhur Ölüdeniz’in, büyük lagünden oluşan en güzel plajıdır. Ormanın arasında kalmış büyüleyici bir atmosfere sahiptir. Fethiye’yi ziyaret ettiğinizde mutlaka Kumburnu Plajına uğramadan dönmeyin. Tertemiz suya sahip olmasıyla beraber muhteşem yeşillerin arasında bulunan bu plaj size huzur verecektir. Ayrıca Dalgasız ve sakin denizi olması sebebiyle rahatça yüzme ortamı da sağlamaktadır. Plajın etrafında ise oldukça vakit geçirebileceğiniz aktiviteler de mevcuttur. Yukarıya baktığınızda yamaç paraşütü yapanları görebilir dilerseniz sizde katılabilirsiniz. Plajın girişinde bulunan tekneler ile Ölüdeniz Tekne Turu yapabilirsiniz. Dilerseniz de deniz otobüslerini kullanarak Kelebekler Vadisini ziyaret edebilirsiniz.

kumburnu plajı

Kumburnu Plajı Nerede?

Plaja gitmek için ilk önce Muğla ilinin Fethiye ilçesine gitmelisiniz. Ardından özel aracınız veya dolmuş ile Fethiye merkeze yaklaşık 12 km mesafede olan Ölüdeniz Mahallesine ulaşmalısınız. Kumburnu Plajı Ölüdeniz Plajının en uç kısmında yer almaktadır. Yol üzerinde Ölüdeniz Tabiat Parkı tabelalarını takip ederseniz kolayca ulaşabilirsiniz. Ayrıca toplu taşıma ile ulaşımda mümkündür. Fethiye merkezden hareket eden dolmuşlar yaklaşık 30 dakika içinde plaja varmaktadır. Plajda otopark mevcut olup giriş ücretlidir.

Kumburnu Plajının Özellikleri

  • Eşsiz güzelliğe sahip olan plaj tamamen muhteşem yeşilliğiyle büyüleyen doğanın içinde kalmaktadır.
  • Kumburnu Plajının zemini kum, çakıl ve taşlardan oluşmaktadır. Altın rengi kum olan bölgelerde mevcuttur.
  • Denizi tamamen dalgasızdır.
  • Suyun belirli yerleri sığdır. Bu nedenle aile ve çocuklarınızla rahatça yüzebilirsiniz.
  • Duş ve tuvalet imkanınız bulunmaktadır. Ayrıca içeride ki özel işletmeler sayesinde yemek, meşrubat ihtiyacınızı sağlayabilirsiniz.

Konaklama Seçenekleri

Kumburnu Plajının çevresinde birçok konaklama seçenekleri mevcuttur. Otel, apart veya villa seçenekleriyle konaklama gerçekleştirebilirsiniz. Bunun dışında Ölüdeniz kamp alanlarında kamp yapabilirsiniz. Dilerseniz Ölüdeniz’de bulunan villalarımıza göz atabilir ardından rezervasyonu tamamlayarak tatilinizi başlatabilirsiniz.

Sizlerde aileniz veya sevdiklerinizle eşsiz doğaya ve görülmeye değer maviliğe sahip olan, unutulmayacak aktivitelere imkan tanıyan Fethiye’de tatilinizi gerçekleştirmek isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz. Her şeyden önce SoloVilla olarak sizin istediğiniz tatil programını planlamaktan ve hayallerinizi gerçekleştirmekten mutluluk duyacağız.