Fethiye:Türkiye’nin cennet köşesi

ölüdeniz

Özellikle doğaseverler için mükemmel tatil deneyimi sunan Fethiye’de mavi ve yeşilin birbiriyle uyumuna hayran olmamak elde değil.Her biri birbirinden güzel adaları,koyları ve plajlarıyla mutlaka görülmesi gereken bir yer.fethiye-muğla

Akdeniz Bölgesi’nin batısında bulunan beldeye ulaşım oldukça kolay. Şehir merkezine yaklaşık 45 km uzaklıkta bulunan Dalaman Havalimanı uçak seyahatini tercih edenler için en uygun seçenek. Ayrıca hemen hemen her ilden otobüs ile ulaşım mümkün.

çalış plajı

Fethiye’de konaklama konusunda da oldukça fazla seçeneğiniz bulunuyor. Şehir merkezi,Ovacık,Hisarönü ve Çalış’ta bulunan otel ve pansiyonların yanı sıra daha çok koylarda bulunan ağaç evlerde ve çadırlarda kalabilir , zamanınızı otellerde değerlendirmek yerine gezmeyi planlıyorsanız apart ya da villa kiralayabilirsiniz.

Fethiye’de yapabileceğiniz birçok aktivite var. Teknelerle turlara çıkabilir,berrak koylarda dalış turlarına katılabilirsiniz. Babadağ’dan paraşütle atlayabilir,Likya Yolu’nda yürüyebilir ya da Antik Likya kentlerini gezebilirsiniz .Mavinin her tonunu görebileceğiniz koylarında yüzebilirsiniz.  Bunların yanı sıra firmalarla anlaşarak jeep safari, atv safari gibi eğlenceli aktivitelere katılabilirsiniz.