Fethiye Koyları

Fethiye’de tümünü gezmeye belki vaktinizin yetmeyeceği kadar çok koy bulunuyor. Yaz sezonunda bazı koylara şehir içi dolmuşlarıyla ulaşmak da mümkün oluyor.Aynı zamanda tur tekneleriyle de Fethiye Koyları’na günübirlik geziler yapabilirsiniz.

Fethiye Koyları’ndan bazıları:

Büyük Samanlık
Küçük Samanlık
Tarzan Koyu
Boncuklu Koyu
Akvaryum Koyu
Günlüklü Koyu
Aksazlar Koyu
Kuleli Koyu
Katrancı Koyu
Gemile Koyu

Tarzan Koyu

fethiye-koyları-tarzan-koyu
Tarzan Koyu’na ne yazık ki karadan ulaşım yok. Tekneler ile ulaşabilirsainiz. Koydaki ağaçlardan sarkıtılmış halatlarla tıpkı Tarzan gibi suya atılmanız mümkün.

Aksazlar Koyu

fethiye-koyları-aksazlar-koyu
Aksazlar Koyu daha çok günübirlikçilerin ve kampçıların tercih ettiği bir koydur. Diğer koylara kıyasla çok berrak olmayan denizine rağmen oldukça kalabalık olan koyda zaman zaman konser ve festivaller düzenleniyor.

Samanlık Koyu

fethiye-koyları-samanlık-koyu
Büyük ve Küçük Samanlık olarak adlandırılan yanyana iki koydur. Şehir içi dolmuşlarla ulaşmak mümkün olduğu için çokça tercih edilen koyda aynı zamanda piknik ve mangal yapmak da mümkündür.

Kuleli Koyu

fethiye-koyları-kuleli-koyu
Bir çok konser , festival ve organizasyonun yapıldığı koya dolmuşla ulaşmak mümkün. Özellikle günübirlikçiler tarafından çokça tercih edilen Kuleli Koyu oldukça sığ ve neredeyse dalgasız bir denize sahip

Fethiye’de koyları gezebilmek için şehir merkezinde konaklayabilirsiniz. Konaklama için tercih edebileceğiniz kiralık villa ve kiralık apartlar için Solo Villa sitesini inceleyebilirsiniz.

Günlüklü Koyu

fethiye-koyları-günlüklü-koyu
İsmini yöreye özgü günlük ağaçlarından(sığla) alan koy , ince kumlu bir plaja sahiptir. Fethiye şehir merkezine yaklaşık 17 Göcek’e ise 1o kilometre olan koyda konaklayabileceğiniz işletmeler ve kamp alanı da bulunuyor.

Boncuklu Koyu

fethiye-koyları-boncuklu-koyu
Büyük ve Küçük Boncuklu olmak üzere yanyana iki koydur. Orman içerisinden direkt olarak denize girebileceğiniz, dilerseniz mangal yapabileceğiniz koylara dolmuşla ulaşmak da mümkün. Fethiye Karagözler Yarımadası’nda bulunan Fethiye Koyları içerisinde en güzel denize sahip olduğu söylenir. Kano ile gezinti yapabilirsiniz.

Katrancı Koyu

fethiye-koyları-katrancı-koyu
Yıl boyunca özellikle kampçılar tarafından tercih edilen Katrancı Koyu, birbirine bitişik iki koydan oluşur. Ağaçların arasında kamp yapabilir ya da koyda piknik yapabilirsiniz. Koyda hemen her ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz, yıl boyunca açık bir işletme tuvalet ve duşlar bulunuyor.

Gemile Koyu

fethiye koyları-gemile-koyu
Kayaköy yolu üzerinden ulaşılan koy Fethiye’ye yaklaşık 10 km uzaklıktadır. Yol boyunca çam ormanları arasında huzurla dolacaksınız. Koyun tam karşısında Gemile Adası bulunur. Adanın zirvesinde Aziz Nikola’ya adanmış bir kilise bulunur. Ayrıca adada ortaçağ döneminden kalan kalıntılar da bulunur. Adaya tekne ile ulaşabilirsiniz.