Fethiye’de Yemek Yiyebileceğiniz Yerler

fethiye-kent-merkezi

Fethiye’de yemek yiyecek birçok yer bulunuyor. Aklınıza gelebilecek hemen hemen tüm yemekleri bulabileceğiniz restoranlar, kafeler, küçük büfeler , seyyar satıcılar ve daha fazlası. Fethiye’ye gittiğinizde Kayaköy’de et , Balık Hali’nde balık, Salı ve Cuma pazarlarında köylü kadınların gözlemelerinden yemeden geri dönmeyin.

Balık Halİ

Fethiye şehir merkezinde bulunan Balık Hali’nde tezgahlardan seçeceğiniz günlük taze balıkları , etraftaki restoranlarda pişirtebilirsiniz. Restoranlardaki sayısız meze çeşidiyle keyifli bir yemek yiyebilirsiniz. Akşamları gezici müzisyenlerin de bulunduğu Balık Hali tüm sene boyunca hem turistler hem de yerliler tarafından çok tercih ediliyor.

fethiye'de yemek balık hali
Kayaköy

fethiye'de yemek cinbalGerek tarihi dokusuyla gerekse sahip olduğu enfes doğasıyla turistlerin gözdelerinden biri olan Kayaköy‘de birçok restoran bulmanız mümkün. Özellikle et restoranları çok tercih edilen köyde en meşhuru şüphesiz ki Cinbal’dır. Kendin pişir kendin ye sitemi de restoranı cazip kılan özelliklerinden biri.Fiyatları da tatil beldelerine kıyasla oldukça uygun.

Kayaköy’de bulunan kiralık villalar için Solo Villa‘ya göz atabilirsiniz.

Şehİr Merkezi

Sahilde yemek yiyebileceğiniz sayısız kafe olmasına rağmen yalnızca birkaç masa ve küçücük sandalyeleriyle çok meşhur bir tostçu bulunur. İksirci Tezcan özellikle yerlilerin çok tercih ettiği minik büfe. Deneyenlerin dilinden düşürmediği, tekrar tekrar ziyaret etmek istemelerine sebep olan meyve sularının lezzeti tarif edilemez. Taze sıkılmış meyve suları belki de büfenin tostundan daha meşhur.

Organİk Cuma Pazarı

fethiye'de yemek gözlemeŞehir merkezindeki pazar yerine cuma günleri kurulan organik pazarı mutlaka görmelisiniz. Civardaki köylerden gelen halkın kendi ürettiği mahsüllerden satın alabiliyorsunuz. Özellikle kavurup tüketmeye uygun otlar ve domates mutlaka denemeniz gerekenlerden. Aynı zamanda pazarda Fethiye’de yemek deyince akla gelen yöreye özgü otlarla yapılan gözlemeler bulunuyor. Pazara giderseniz gözlemelerin tadına bakmadan dönmeyin.

Esnaf Lokantaları

Özellikle otogar civarında bulunan esnaf lokantaları Fethiye’de en çok tercih edilenlerden. Haftanın her günü 24 saat açık olan bu lokantalarda her zaman yiyecek lezzetli yemekler bulmak mümkün. Gar lokantası içlerinde en meşhur olanı. Özellikle sac kavurma tadına bakanların övgülerini hak eder türden. Tatilinizin mutlaka bir gününde ev yemekleri yiyebileceğini bu lokantalara uğramalısınız.

Bazlamadan Tost

fethiye'de yemek bazlamaŞehrin birçok yerinde bulunan Bazlama İstasyonları ya da EFE Fırın’da daha önce hiç denemediğiniz tostlar yiyebilirsiniz. Özellikle keyifli bir sabah kahvaltısı için tercih edebilirsiniz.

AVM

Erasta AVM Fethiye’de bulunan tek alışveriş merkezidir. Tüm diğer alışveriş merkezlerinde olduğu gibi fast food yemek isterseniz Erasta Avm’yi tercih edebilirsiniz.